І основне її завдання — налагодити процес між ними». Загалом ще до початку пандемії ми обговорювали з колегами питання входу в професію девопса. Дехто дотримувався думки, що DevOps Junior-рівня не існує, бо дуже великий поріг входження. Тобто DevOps ставали або розробники, або системні адміністратори з великим досвідом й одразу рівня Senior. І тестувальники, і розробники, скільки заробляє програміст і DevOps-інженери працюють над розробкою ІТ-продуктів, мають справу з кодом та релізами.
DevOps-інженер — як ним стати?
Згідно з дослідженням порталу DOU, зарплатня DevOps-інженерів здебільшого зростає швидше за доходи інших технічних фахівців. Крім того, Global Market Insights прогнозує зростання ринку DevOps з $7 млрд у 2021 році до $30 млрд 2028 року. Тестувальники можуть претендувати на невелику винагороду в $600 на позиції джуна та з часом вирости до $1 500 на мідл позиції, та $3 000 — на сіньйор. Конкуренція серед DevOps-інженерів devops вакансії схожа на невелике змагання серед своїх. Для України сфера все ще відносно нова, тому ринок не перенасичений фахівцями, як в інших професіях.
Хто такий DevOps Engineer?
Це філософія, яка має покривати усі сфери створення продукту — від проєктування до тестування. Коли на посаду «DevOps» наймають крос-функціонального спеціаліста і перекладають на нього десятки завдань, процеси в компанії починають гальмувати через ефект «вузького місця». І, попри те, що місією DevOps спеціаліста є прискорення часу від написання першого рядка коду до його деплойменту, в таких випадках спостерігається зворотний ефект. Це дає можливість заглибитися в проєкт і, як результат, пришвидшити його вихід на ринок. ➕ Під час роботи DevOps-інженером ти стикаєшся з великою кількістю різноманітних завдань, які часто не схожі одне на одне.
DevOps System Engineer
- Ще є суперський варіант перейти в SRE, якщо є особлива, сильна любов до програмування.
- DevOps-інженер часто налаштовує та підтримує процеси на кожній «зупинці» конвеєра.
- Після такого вже можна йти на курси, де вам будуть давати завдання, або пробувати одразу влаштуватися на роботу стажером чи джуніором.
- «DevOps — це не про професію і не про позицію, це культура, яку треба нести в команду.
- Робота гідно оплачується, працювати можна на цікавих, несхожих один на одного проєктах, та завжди бачити результат своїх дій.
- Зараз допомагає SQUAD прискорити розробку, налаштувати процеси та мігрувати ML-related програми.
Це не те, щоб погано, але це https://wizardsdev.com/ відрізняється від ідеї DevOps, яка має спростити кооперацію між розробниками та інженерами по інфраструктурі. Немає повноцінного відчуття приналежності до проєкту, що в підсумку тільки демотивує. ➕ З цього випливає інший плюс, а саме — довгострокова актуальність професії. Попри стрімкий розвиток технологій принципи роботи не можуть кардинально змінитися за один чи навіть п’ять років.
Шукаєте роботу в ІТ?
Налаштування мереж, підтримка їх безпеки, оптимізація витрат при використанні хмарних сервісів — усе це під силу DevOps-інженеру. А буває й так, що фахівець обмежується вузьким напрямом. Наприклад, більше цікавиться cloud-технологіями чи захистом оточення і розвивається саме в цьому. Вибирай свій варіант підписки залежно від завдань, що стоять перед тобою. Але якщо потрібно пройти повне навчання з нуля до рівня фахівця, краще вибирати Базовий або Преміум. А для того, щоб вивчити 2-3 нові технології, або повторити знання, готуючись до співбесіди, підійде Пакет Стартовий.
Що робить DevOps-інженер?
- Інженер DevOps допомагає налагодити ефективну роботу розробників з іншими членами команди.
- Також це перегляд дашбордів моніторингу (Prometheus, Grafana, Datadog) і аналіз метрик, таких як використання CPU, пам’яті, мережевого трафіку та часу відгуку сервісів.
- Зміни та адаптація до нового може бути болісною для багатьох організацій.
- Важливий момент-спочатку зусилля, досягнення і результат, потім — гроші.
Вони можуть автоматично додати потужності у момент пікових навантажень. Уявімо, що у нас є інфраструктура з 1000 комп’ютерів у cloud. Комп’ютери з’єднані за допомогою певного мережевого обладнання.
DevOps-інженер займається запуском обслуговування, автоматизацією цієї системи та її оновленням. І його позиція передбачає роботу з іншими інструментами, ніж у сисадміна, — для контейнеризації та автоматизації. «Якщо проєкт на старті, то у DevOps-інженера буде багато обов’язків. Особливо якщо це маленька компанія з одним таким спеціалістом у команді. Тоді він буде займатися і побудовою архітектури, і її налагодженням, розгортанням всього проєкту, моніторингом, щоб усе працювало коректно».
Add comment